Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

19 września, 2018

Na każdym szczeblu edukacji nauczyciele i wykładowcy starą się nas uświadomić dlaczego warto się uczyć. Nie zawsze jednak używają słusznych argumentów, przez co nie traktujemy ich do końca poważnie.

Istnieje jednak grupa osób, która sama z siebie poszukuje odpowiedzi na powyższe pytanie. Dzisiaj postaramy się udzielić kompletnej odpowiedzi, ale zawężamy ją tylko i wyłącznie do nauki języka angielskiego.

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?
Przygotowaliśmy dla Ciebie, siedem rzeczowych argumentów, które – mamy nadzieję – przyczynią się do rozpoczęcia nauki języka angielskiego.

 1. Angielski to język biznesu.
  Język angielski stanowi język międzynarodowy, dlatego też jeśli chcesz osiągnąć prawdziwy życiowy sukces – po prostu wypada go znać. Wszelkie umowy, panele dyskusyjne, wykłady międzynarodowe itp. są prowadzone właśnie po angielsku. Co więcej, jako międzynarodowy język daje szansę na „złapanie” lepszych kontaktów.
 2. Najpopularniejszy język
  Według najnowszych danych statystycznych, biegle językiem angielskim posługuje się około 1,5 miliarda ludzi na całym świecie. Dzięki temu, język angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie.
 3. Prosty język.
  Oczywiście, język angielski może sprawiać kłopoty w nauce, nie mniej jednak w zasadzie nie jest on taki trudny jak mogłoby się to wydawać. Według ekspertów i poliglotów – język angielski, jego gramatyka i brak zmiennych końcówek w rzeczownikach sprawia, że jest to jeden z najłatwiejszych języków do opanowania.
 4. Łatwa komunikacja na wakacjach.
  Wyjeżdżając nawet w najdalsze zakątki świata, możemy liczyć na to, że obsługa hotelowa i turystyczna będzie porozumiewała się w języku angielskim. Dzięki temu, nasz wyjazd wskoczy na wyższy poziom. Wszak, nie będzie żadnej bariery, aby dowiedzieć się więcej o konkretnym miejscu. To samo tyczy restauracji i innych miejsc uczęszczanych przez turystów.
 5. Dostęp do większej ilości materiałów.
  Największa ilość książek, pism i gazet wydawana jest w języku angielskim. To wszystko sprawia, że znając język masz znacznie większą bazę materiałów – czy to typowo rekreacyjnych czy naukowych.
 6. Większe możliwości na rynku pracy.
  Znajomość języka angielskiego jest w cenie. Otwiera nam nowe horyzonty i sprawia, że niektóre miejsca pracy są dedykowane właśnie dla Was. A przecież – im większe kwalifikacje, tym lepsza płaca. Żal więc nie korzystać, tym bardziej, że liczba zalet ze znajomości języka jest tak szeroka.
 7. Rozwój intelektualny.
  O ile przyswajanie wiedzy samo w sobie jest dobre dla naszego umysłu, o tyle nauka języków obcych pozwala na kilkukrotnie większy rozwój intelektualny. Dlatego też, jeśli zamierzasz się uczyć i tym samym rozwijać intelektualnie – postaw na naukę języków obcych.
 8. Filmy i sztuka bez tłumaczeń.
  Pewnie nie raz spotkałeś/aś się z sytuacją, gdzie czekasz na tłumaczenie ulubionego serialu/filmu. Co gorsze – nie raz stwierdziłeś, że oryginał brzmi znacznie lepiej, aniżeli lektor. Choćby z tego względu – warto znać język angielski. Dostęp do sztuki w pełnym wymiarze będzie łatwiejszy.
 9. Zwiększenie pewności siebie.
  Dzisiaj język angielski to coś więcej niż tylko umiejętność. Wszak, jego znajomość to o wiele większe możliwości, zarówno na rynku pracy jak i w życiu prywatnym. Nic więc dziwnego, że dzięki nowej „umiejętności” nasze ego wzrośnie, a my będziemy znacznie pewniejsi siebie.
 10. Kwalifikacje zawodowe.
  Język angielski, podobnie jak każdy inny język obcy daje możliwość podniesienia własnych kwalifikacji. Wszak, za dobrze rozwiązane testy otrzymujemy certyfikaty. Te z kolei wykorzystać jako kartę przetargową w pracy.

Szacuje się, że każdego roku wzrasta liczba osób znających język angielski. Czemu Ty nie miałbyś dołączyć do tego grona? Czemu nie zaczniesz już teraz? Zapisz się na kurs, słuchaj lektora z tłumaczeniami, oglądaj filmy/materiały video po angielsku. Każda forma nauki jest dobra, byleby była konsekwentna i systematyczna.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *